Naują pieno perdirbimo gamyklą planuojantis statyti kooperatyvas „Pienas LT“ po ilgo blaškymosi tarp Ramygalos ir Kauno laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) vakar galutinai apsisprendė dėl vietos.

Ilgai posėdžiavusi ir karštai diskutavusi „Pienas LT“ valdyba pasirinko Kauno LEZ. Kooperatyvo pirmininkas Naglis Narauskas „Sekundei“ teigė, kad Kaunas pasirinktas todėl, kad teks įveikti mažiau biurokratinių kliūčių, palyginti su Ramygala.

„Panevėžio rajono savivaldybei, kuri valdo Ramygalos LEZ, būtų reikėję skelbti žemės sklypo aukcioną. Galbūt mes būtume ir vieninteliai dalyviai, tačiau tai užtruktų, o mes neturime laiko“, –aiškino pirmininkas.

Kaip žinoma, kooperatyvą spaudžia terminai – paraiška gauti finansinę paramą iš Europos Sąjungos gamyklai statyti turi būti pateikta per birželio mėnesį.

Labai stengėsi

Pasak N.Narausko, dar vienas Kauno LEZ pranašumas tas, kad čia nereikės rūpintis papildomomis techninėmis sąlygomis: elektros, vandens tinklais – viskas jau yra.

Kooperatyvo „Pienas LT“ vadovas patikino, kad Panevėžio rajono savivaldybė labai stengėsi ir buvo labai lanksti, derėdamasi dėl pieno perdirbimo gamyklos statybos Ramygaloje. Tačiau esą valdyba nusprendė, kad vis dėlto labiau apsimoka įsikurti Kaune.

N.Narauskas, paklaustas, ar tai, kad Ramygaloje žemės sklypo nuoma būtų atsiėjusi pigiau nei Kaune, nebuvo pliusas, atsakė, jog atlikti ekonominiai skaičiavimai neparodė didelio efekto, jei būtų pasirinkta Ramygala.

Stambiuosius šalies pieno gamintojus vienijantis „Pienas LT“ iš pat pradžių jau žvalgėsi į Kauno LEZ. Bet pastaruoju metu jo žvilgsnis vis labiau pradėjo krypti į Ramygalą, kur buvo įgyvendintas 16 milijonų litų kainavęs plyno lauko investicinis projektas.

Kooperatyvo vadovai svarstė, kad rinktis sklypą Ramygaloje būtų pigiau. Be to, čia palankesnė ekologinė aplinka, didesnės galimybės plėtrai, tačiau iki statybų vietos reikia nutiesti inžinerinius tinklus. Jie sakė, kad, jeigu Panevėžio rajono savivaldybė įsipareigotų sutvarkyti technines sąlygas, veikiausiai būtų pasirinkta Ramygala.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis tada kooperatyvo valdybos narius patikino, kad elektrą ir vandenį tiekiančios įmonės yra suinteresuotos turėti tokį didelį vartotoją kaip pieno perdirbimo gamykla ir pasistengs sudaryti sąlygas. Jis žadėjo, kad ir Savivaldybė pagelbės viskuo, kas nuo jos priklauso.


Plačiau skaitykite 2010 m. gegužės 5 d. „Sekundėje“.

Inga Smalskienė