Lietuvos Liaudies Kultūros Centras kasmet steigia ir skelbia "Aukso paukštės“ nominacijas, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus. Nominacijos skiriamos už reikšmingą, aktyvią pastarųjų metų veiklą.
Gegužės 8 dieną 18 valandą į Ramygalos kultūros centrą suskrido "Aukso paukštės". Tą vakarą jų buvo trys, tačiau kokios...
2005-ųjų metų nominacijos Geriausias debiutas laimėtojas Radviliškio r. Baisogalos seniūnijos Pakiršinio kultūros namų vyrų vokalinis ansamblis "Dainava" ( vadovas Romualdas Juzukonis). Pučiamųjų orkestrų nominaciją - Naujai suspindusi žvaigždė, 2000-aisiais metais pelnė Panevėžio raj. Liūdynės kultūros centro pučiamųjų orkestras. Tuo metu orkestrui vadovavo du vadovai: Vidmantas Tamoliūnas ir Vidas Dulkė. Nominaciją – Geriausia muzikos kapela ir vadovas 2007 metais pelnė Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro jaunimo liaudiškos muzikos kapela "Smilgenė“ (vad. Audrius Dervinis). Užtraukę savo "auksinę giesmę", kolektyvai dar kartą įrodė, kad Jie šios nominacijos yra verti, kad  meno mėgėjų kolektyvai yra gabūs, žavūs ir profesionalūs.
Puikus koncertas šeštadienio vakarą sušildė šaltą kultūros centro salę ir žmonių širdis.
Kaip ir visada turime padėkoti rėmėjams: UAB "Jokana'' už gėles; didžiausius cepelinus Lietuvoje verdančiai UAB "Prie židinio '' komandai už vaišes atlikėjams.