Gegužės 28 dieną miežiškėnai savo tradicinę folkloro ansamblių  šventę "Par šilalį jojo…’’ atvežė į Ramygalą. Tiek gražių, tautiniais rūbais pasipuošusių žmonių vienu metu Ramygala dar nebuvo mačiusi. Par šilalį jojo net 15 kolektyvų. Įsikūrę įvairiose Ramygalos vietose atlikėjai linksmino praeivius ir kvietė į didįjį koncertą miesto parke.

Vakarop visa marga folkloristų juosta patraukė į parką. Svečius pasveikino Panevėžio rajono vicemeras Vytautas Rapolas Gritėnas ir švietimo, kultūros, ir sporto skyriaus specialistė, folkloro siela Lina Daubarienė. Į sceną dalyvius kvietė vakaro vedėjas Jonas Mališauskas.

Gražus koncertas, smagus pasibūvimas bendraminčių būryje šildė širdis, gaivino sielas. Smagu, kad šiam būry buvo ir jaunų veidų. Šilų folkloro ansamblio vadovė Agnė Kielenė į Ramygalą atvežė būrį jaunų folkloro mylėtojų. Jų ansamblis "Šilas" net nebandė išsitekti scenoje, ratelius šoko ir dainavo pievoje.

Kolektyvams užtraukus bendrą dainą sulingavo  šimtamečiai medžiai, nuščiuvo paukščiai. Džiugu, kad dar turime kažką savito ir išskirtinio, ką galime vadinti brangiu vardu - Lietuva.

Dėkoju visiems prisidėjusiems prie šventės kūrimo. Tiems nematomiems žmonėms be kurių neįmanoma nei viena šventė. Klebonui, seniūnui, gimnazijai, šauliams, Arūnui Želniui, Lukui Kubiliūnui, Karoliui Valoniui,  savanorėm mergaitėm lydėjusiom dalyvius į vietas, vaikams padėjusiems nešioti kėdes,  krekenaviškiams už palapines ir kultūros centro meno vadovams.

Žemai lenkiuosi visiems, ačiū saviškiams už gerus žodžius, už dovanas. Myliu jus visus ir džiaugiuosi pažinusi.