Ar žinojote, kad vargonų vamzdžius galima gaminti ne tik iš tokių įprastų medžiagų, kaip medis ar metalas bet ir iš bambuko bei popieriaus? Kad didžiausi pasaulyje vargonų vamzdžiai yra aukštesni nei šešių aukštų namas? Kad tokių vamzdžių garsas primena virš pastato kybančio sraigtasparnio skleidžiamą garsą? Kad garsiausio pasaulyje registro garsas net šešis kartus viršija traukinio švilpuko skleidžiamą garsą. Kad mažiausi vamzdžiai pasaulyje vos siekia šiaudelio ilgį?

Nacionalinė vargonininkų asociacija įvairaus amžiaus bendruomenės narius, ne tiktai jaunimą kviečia į didžiulio pasisekimo ir klausytojų susidomėjimo sulaukusią projekto Vargonai Lietuvos Ateičiai edukacinę vargonų demonstraciją Pažinkite Instrumentų Karalių, kuri vyks Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, 2010 m. rugpjūčio mėn. 29 d. 09.30 val. Demonstracijos metu klausytojai galės sužinoti apie šias ir daugelį kitų vargonų įdomybių, faktų iš tūkstantmetės vargonų istorijos, natūroje išgirsti daugybę įspūdingų registrų ir specialiai jiems skirtų kūrinių.

Ši demonstracija yra renginių ciklo, skirto Tarptautiniams vargonų metams (2008-2009), dalis. Demonstraciją ves vargonininkai Vidas Pinkevičius ir Paulius Grigonis.
Dr. Vidas Pinkevičius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2001-2003 m. studijavo Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą, o 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį. V. Pinkevičius šiuo metu dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno propaguotojas, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas.
P.Grigonis nuo vaikystės yra vargonų meno entuziastas. Jis baigė Kauno chorinio dainavimo mokyklos "Varpelis" chorinio dainavimo klasę. Nors būdamas teisininkas, vargonuoti mokosi pas V.Pinkevičių. 2008 m. II-ajame J.Žuko jaunųjų vargonininkų konkurse laimėjo III-ąją vietą. P.Grigonis yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos viceprezidentas ir aktyviai prisideda prie vargonų meno populiarininmo Lietuvoje.


Daugiau informacijos:
Vidas Pinkevičius,
Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas
Tel. 8-617-88017,

Paulius Grigonis,
Nacionalinės vargonininkų asociacijos viceprezidentas
Tel. 8-687-42274,
E. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.