Rugsėjo 20-ąją daugelis ramygaliečių prisimins kaip vokalinio moterų ansamblio „Aušra“ gimtadienį, nes tądien surengtas 10-mečio jubiliejinis koncertas ilgam išliks visų jame dalyvavusiųjų širdyse ir mintyse. Aukščiausio lygio 2-jų  dalių vokalinės muzikos šventė – tai pirmasis projekto „Paukštis baltas“, kurį dalinai finanasavo Lietuvos kultūros taryba, renginys. Šiuo projektu siekiama sudaryti sąlygas profesionalios vokalinės muzikos prieinamumui Ramygalos miesto bei aplinkinių kaimų gyventojams.

Koncertas sulaukė didžiulio susidomėjimo: praleisti šeštadienio vakarą gyvai klausantis muzikos panoro įvairaus amžiaus ramygaliečiai, jie nešini gėlėmis plūdo į atnaujintą kultūros centrą. Gėlės buvo skirtos vokalinio ansamblio dainininkėms, kurios pirmąją koncerto dalį pradėjo iškilmingu „Himnu muzikai“. Elegantiška vedančioji (Loreta Kubiliūnienė) dainų intarpuose pasakojo ansamblio sukūrimo istoriją. Buvusioms vadovėms: Editai Sargautytei, Vaidai Nevulienei kartu su nuoširdžiais padėkos žodžiais įteiktos nevystančios, keramikinės rožės,  o Lijanai Nevulytei padėka ir linkėjimai skriejo į Angliją. Nepamiršta pasidžiaugti svarbiausiais laimėjimais bei dalyvavimu 2-jose Lietuvos dainų šventėse. Atliktos akapelinės dainos pademonstravo aukštą vokalinio dainavimo lygį. Dainuota lietuvių, latvių, ispanų kalbomis, o labiausiai suintrigavo daina "Adiemus", nes buvo spėliojama kokia kalba kūrinys atliktas, o už teisingą atsakymą įteiktas unikalus 2015 metų kalendoriukas su "Aušros" nuotrauka. (Daina "Adiemus“ kompozitoriaus Kalr Jenkings parašyta kaip tarpusavyje derančių beprasmių garsų, kūrinys). Nepamiršta padėkoti ir visiems per dešimtmetį kolektyvui akompanavusiems akomponiatoriams: Loretai Baublinskienei, Gintariui Brazauskui, Andriui Astrauskui, Karolinai Nikštelytei, orkestrams "Saulutė", "Aukštyn", o ypatinga padėka ir nuotaikinga dovanėlė įteikta akomponiatoriui ir jau kolektyvo nariui Virginijui Kazlauskui, kuris tą vakarą koncertinę programą paįvairino smagiu žaismingumu. Po to buvo įteikti padėkos raštai, gėlių puokštės ir atminimo dovanėlės visoms daininkėms, kurios savo ruožtu neliko skolingos dabartinei „Aušros" vadovei Karolinai Raziūnienei dėkodamos už nuoširdų darbą bei kultūros centro direktorei Loretai Kubiliūnienei už nuolatinį rūpinimąsi kolektyvu. Ansamblį sveikino ne tik draugai bei gerbėjai, bet ir svečiai: Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius, Ramygalos seniūnijos seniūnas Valdas Chirv, Miežiškių kultūros centro darbuotojos ir „El Fuego“ vyrai.

Antroje koncerto dalyje pop-klasikos grupės „El Fuego“ atliktos dainos, galingu ir jausmingu skambesiu virpinusios susirinkusiųjų širdis, nuoširdus bendravimas ir subtilus jumoras buvo puiki dovana ne tik jubiliejų šventusioms „Aušros“ ansamblio dainininkėms, bet ir visiems žiūrovams, apie tai bylojo nušvitę jų veidai, kartais akyse sužvilgančios ašaros, kartais  - skambus juokas ir galingos ovacijos.

Vakarą vainikavo šventinis „Aušros“ furšetas, kur draugų rate, prie vyno taurės skambėjo gitaros akordų lydimi  romansai, veiduose žydėjo šypsenos, liejosi nuoširdūs, o kartais linksmai žaismingi sveikinimai ir linkėjimai, dainininkių padėkos vyrams. Čia buvo daug šviesos, šilumos, jaukumo ir meilės. Meilės žmogui, meilės muzikai... Ji išties mus daro geresniais. 

Nuoširdžiai dėkojame renginio organizatoriams.