Ramygalos kultūros centro kapela „Senoliai“ nori pasidžiaugti dar viena savo išvyka. Šį kartą kelionė buvo į tą pusę, į kurią dar nė karto, per 10 savo gyvavimo metų, nebuvome pasukę. 

Kovo 28 d. buvome pakviesti į Kėdainių raj. Labūnavą (Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyrius), kur vyko Aukštaitijos regiono kaimo kapelų ir kaimo muzikantų šventė – varžytuvės „Kaimo muzikantų suvažiavimas 2015“. Tai tradiciniu tapęs, jau ketvirtus metus vykstantis renginys, kuriam diriguoja  skyriuje dirbanti ir muzikuojanti šeima Algis ir Rita Kučiauskai, subūrę Labūnavos kaimo kapelą. Į šią šventę suvažiuoja vis kitokios, įvairios kaimo kapelos iš įvairių Lietuvos kampelių. Tad šiais metais mes, ramygaliečiai, buvome nustebinti ir pradžiuginti organizatorių kvietimu. 

Prieš koncertą kultūros centro foje, Kėdainių  moterų rankdarbių klubo „Mano namai“ narės pristatė ypač turtingą „Velykinę mugę“, kurioje visi šventės dalyviai ir svečiai galėjo įsigyti originalių ir labai gražių suvenyrų artėjančioms Velykinėms šventėms, moterų rankomis sukurtų įvairiausių papuošalų, daiktų, kurie papuoštų kiekvieno buto interjerą. Klubo moterys pardavinėjo netgi įpatingai dailiai margintus stručio kiaušinius. Taip kad buvo galimybė visiems ne tik akis paganyti, bet ir įsigyti dovanėlę sau ar draugams artėjančių švenčių proga.

18 val. prasidėjo 2015 m. varžytuvės, kurios šiais metais buvo paskelbtos kaip etnografinių regionų ir, kuriose varžėsi ne tik kapelos, bet ir talentingi pavieniai kapelų muzikantai, truko beveik 2 val., bet tikrai neprailgo nei dalyviams, nei žiūrovams, kurie ypač stebino savo smagumu – vos tik pasigirsta muzika, iškarto pasigirsta ir plojimai. Dalyvavo 6 kolektyvai: Jonavos raj., Liepių kultūros centro kapela „Gija“ (vad. Modesta Korepina); Kauno raj., Lapių liaudiškos muzikos kapela „Girnapusė“ (vad. Steponas Rumba); Kalvarijos savivaldybės kultūros centro, Jungėnų liaudiškos muzikos kapela „Jungvala“ (vad. Birutė Zavistauskienė); Utenos kultūros centro, Daugailių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Indraja“ (vad. Petras Leleika); mes, ramygaliečiai, kapela „Senoliai“ (vad. Gintautė Bakanavičienė); ir namų šeimininkai, Kėdainių kultūros centro, Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Barupė“ (vad. Algirdas Kučiauskas).  Taip pat renginį paįvairino ir dėl geriausio muzikanto vardo varžėsi  Steponas Rumba pristatęs savo sumeistrautą kontrabosą; jauniausias šventės muzikantas, bandonininkas, 15-metis Augustinas Žaromskis; „žmogus orkestras“ Zita Zdanavičienė, grojusi bugnais, lėkštėmis ir armonika vienu metu; vietinė armonikierė Jurgita Vaitiekūnienė; 16 metų muzikantas, puikiai įvaldęs diatoninę armoniką Mindaugas Didžiokas bei svarbiausia, kad pasirodė ir mūsų kapelos armonikierius  Zigmas Šašys.

Renginį stebėjo ir papuošė atvykęs LR Seimo narys Jonas Kondrotas bei renginio globėjas Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, kompozitorius, autorinių knygų leidėjas, laidos „Duokim garo“ vertintojas, kapelos „Vilainiai“ vadovas Antanas Mikalauskas. Kompozitorius rado pagyrimo žodžių visoms kapeloms ir muzikantams bei mielų dovanėlių, t.y. autorinių knygų ir muzikinių diskų. Galima pasigirti, kad Ramygala taip pat neliko nepastebėta – vadovė buvo pagirta už nerimstantį entuziazmą,o kapela už smagumą. Butent šio kompozitoriaus daina „Armonika grok“ visi dalyviai ir užbaigė varžytuves, o publika išreikšdama pagarba stovėjo. 

„ ...Armonika grok,
Tik tu neliūdėk, nevaitok,
Priminki tu savo gaida,
Tą dainą, kuri pamiršta... „

(Antanas Mikalauskas)

Šventę vainikavo didžiulis ir labai gausus vaišių stalas, prie kurio kolektyvų nariai galėjo pabendrauti, artimiau susipažinti, aptarti ir pasidalinti savo veiklos patirtimi ir tiesiog gerai praleisti laiką. Ir, kaip sako: „Ir mes ten buvom, alų, midų gėrėm, per barzdas varvėjo, burnoj vistiek daug turėjom, ne pėsti namo parėjom, daug įspūdžių apturėjom“. Galėjome kitų pasiklausyti ir save parodyti, kas visada džiugina muzikantus. Nors grįžome su tamsa ir pavargę, bet tą nuovargį nustūmė smagūs ir šilti šventės įspūdžiai. 

Nuoširdžiai esame dėkingi šventės organizatoriams, Labūnavos skyriaus kolektyvui, kuris maloniai nustebino svetingumu, rūpestingumu ir šiltumu (sutikti, palydėti, nukreipti, klausimai atsakyti). Žodžiu, buvome „Sotūs, laimingi ir šiltai aprengti“. Ačiū jiems už kvietimą, bendravimą ir bendradabiavimą.

O didžiausias ačiū kapelos pagalbininkams Lukrecijai Šašytei, Laimučiui Raziūnui ir Dariui Šašiui, kurie suteikia spalvų „Senolių kapelai“